Uwagi na marginesie życia publicznego
Blog > Komentarze do wpisu
Jeszcze jedno spojrzenie na pradawną plemienność

Wyznawcy społecznej struktury pradawnej plemienności, głęboko emocjonalni i umysłowo zanurzeni w baśniowo-mitycznych wizjach, są także mocno przywiązani do tradycji imperium rzymskiego i bizantyjskiego. Takie zjawiska mają miejsce we wschodniej, środkowej i południowej Europie - w Europie północnej zjawiska te w dużym stopniu wygasły pod wpływem reformacji chrześcijaństwa dokonanej przez Marcina Lutera, w tamtych czasach jedynego katolickiego księdza, który przez rzymski szamanizm nie został brutalnie zamordowany po wygłoszeniu pewnych krytycznych uwag odnośnie rzymsko-katolickich struktur religijnych. Marcina Lutera uratował książę saski, ponieważ rzymscy szamani chcieli go brutalnie zamordować, podobnie jak spalili żywcem czeskiego księdza Jana Husa, który podobnie jak Luter sformułował pewne koncepcje poprawy rzymskiego katolicyzmu. Książę wysłał pismo do Watykanu, że jako władca Saksonii wydaje Luterowi zakaz opuszczenia jego regionu, po czym podarował mu pokój w swoim pałacu - Luter nie wyszedł z tego pokoju przez 3 lata, bo wokół pałacu próbowali go wyśledzić szamanistyczni mordercy. Kiedy przeniósł się do północnych Niemiec i stworzył tam zreformowane chrześcijaństwo, które upowszechniło się w całej północnej Europie (w północnych Niemczech, Danii, Szwecji, Norwegii, Holandii itp.), upublicznianiem swoich krytycznych uwag doprowadził do tego, że kolejne władze europejskie odrzuciły rzymskim szamanom obowiązujące przez całe stulecia prawo bezkarnego mordowania kogo tylko zechcą. Pod wpływem zreformowania chrześcijaństwa doszło w północnej Europie już na przełomie XIX wieku do wprowadzenia pełnej demokracji, sporego zakresu obywatelskich swobód i gospodarki wolnorynkowej. W europejskich krajach, gdzie dominowała religia rzymsko-katolicka, wprowadzenie demokracji zostało dość szybko obalone, a opozycyjni zwolennicy demokracji zostali brutalnie wymordowani - w Polsce, w Niemczech i w Hiszpanii.

Francuscy zwolennicy dawnych plemiennych idei społecznych dokonali niedawno potężnej demonstracji przeciwko prezydentowi Francji, Francois Hollande, domagając się jego dymisji. Ich protesty dotyczyły powiązania Francji z Unia Europejską, wprowadzenia szeroko zakrojonych wolności obywatelskich, uprawnienia do jednolitych norm zawierania małżeństw zarówno dwu- i jednopłciowych, a także przeciwko zakazowi upowszechniania antysemityzmu. Na koniec doszło tam - podobnie ja w Polsce - do bijatyki z policją.

Warto też zwrócić uwagę, jakie jest w europejskiej tradycji źródło ideowych powiązań z antysemityzmem. Spojrzenie na historię i społeczne wydarzenia pozwala dostrzec przyczyny tych zjawisk. Dość charakterystyczne jest ogromne mnóstwo od dawna tworzonych obrazów przedstawiających Żydów potężnie przywiązanych do pieniędzy. Oto pewne przykłady obrazów (źródła obrazów: 1; 2; 3):

Gdyby nie religijne szkolenia, budziłoby to zdziwienie, bo przecież posiadanie środków finansowych ma dominujący wpływ na poziom życia - brak lub niewielkie posiadanie pieniędzy sprawia, że życie jest mizerne, a duży zakres środków finansowych zapewnia wysoką jakość życia. A zatem upowszechnienie antysemityzmu zostało wprowadzone przez system rzymsko-religijnego szamanizmu z bardzo prostego powodu: wyrzucenie Żydów przez Rzymian z ich izraelskiego regionu i rozproszenie ich na terenie rzymskiego imperium sprawiło, że żydowskie społeczności były spore na terenie znacznej części Europy. Ale byli przywiązani do swojej kulturowej i religijnej tradycji, co sprawiało, że nie płacili ani grosza na rzecz katolickiej kościelności. Budziło to w rzymskim szamanizmie wielki gniew, bo wszyscy obywatele mieli obowiązek finansować kościelność, zauważyłem w pewnym historycznym zapisku informację, że biedni ludzie nie muszą wiele płacić, ale mają obowiązek oddawać do kościołów 1 złotówkę tygodniowo. A Żydzi nie oddawali kościołom nawet grosika, bo mieli własną religię.

Rzymsko-katoliccy szamani wpadli na pomysł ograbiania i mordowania Żydów prowadzących działania gospodarcze (zobacz mój opis: Cudowne katolickie tradycje) - niestety upublicznienie krytycznych uwag w środowiskach zreformowanego chrześcijaństwa sprawiło, że kolejne europejskie władze wprowadziły zakaz dokonywania takich działań. Środowiska katolickie próbowały odzyskać narzędzia do ograbiania niepłacących na kościół Żydów, najbardziej radykalne były działania władz hitlerowskich - najpierw wprowadzili zasadę odebrania Żydom wszelkich firm i miejsc pracy, a następnie wypędzenie ich z Europy. Adolf Eichmann starał się wyszukać miejsce, gdzie można by ich odesłać, między innymi prowadził negocjacje z angielskimi władzami zarządzającymi Palestyną, aby ich tam wpuścili. Niestety mu odmówiono i władze hitlerowskie nie miały wyjścia - dla zachowania zaplanowanych norm trzeba było Żydów wymordować. W wykonaniu tego zadania uczestniczyli niemal wszyscy europejscy wyznawcy rzymsko-religijnego szamanizmu - niemieccy, austriaccy, włoscy, francuscy, słowaccy, chorwaccy, polscy, litewscy itp.

Przywiązanie do plemiennego szamanizmu coraz szerzej słabnie - niestety we wschodniej Europie, chyba z powodu bardzo późnego tworzenia państw demokratycznych, to słabnięcie pojawia się bardzo, bardzo powolusieńku.

środa, 29 stycznia 2014, de_percheville

Polecane wpisy

Komentarze
baluwolanda.blog.onet.pl
2014/01/29 21:29:47
Myślę, że wcale nie potrzeba było szkoleń, by prześladować innowierców. Wystarczy odwoływać się do najniższych ludzkich instynktów: strachu (przed nieznanym, przed śmiercią, przed potępieniem wiecznym), zawiści (tu mam na myśli złożenie Żyd- miłość do pieniądza).
-
2014/01/30 12:39:24
W tej kwestii mam jednak nieco inne przekonanie - moim zdaniem jednym z kluczowych czynników tworzących wizje i przekonania była kluczowa struktura edukacji. W Europie przez całe stulecia wszelką edukacją zarządzali wyłącznie duchowni. Powolne, stopniowe osłabienie kościelnego zarządzania edukacją pojawiło się dopiero w XVI wieku pod wpływem działań Marcina Lutera. Wystarczy spojrzeć na historyczne powstanie Uniwersytetu Jagiellońskiego - żeby go utworzyć król Polski, Kazimierz Wielki, kilka lat musiał czekać na wyrażenie zgody przez ówczesnego papieża. Zezwolenie papieża otrzymał w roku 1364 i wkrótce powstał UJ. W tamtych czasach środowiska kościelne zarządzały nie tylko edukacją, ale także upublicznianiem wiedzy, literatury, opisów historycznych, odnoszenia się do wydarzeń itp. Moim zdanie tamto funkcjonowanie wytworzyło pewne schematy, które nadal istnieją do dziś.